kryptowaluty

Jak inwestować w kryptowaluty? Poradnik dla początkujących

Od kilku lat kryptowaluty nie schodzą z afiszy, a coraz więcej osób postrzega je jako prawdziwą przyszłość globalnych finansów. Dziś jeszcze jest za wcześnie, by oceniać, czy aktywa cyfrowe zastąpią kiedyś pieniądz papierowy. Jedno jest jednak pewne – warto wiedzieć, jak inwestować w kryptowaluty, gdyż może to przynieść spore zyski finansowe. Przedstawiamy nasz krótki poradnik dla początkujących inwestorów w Bitcoina, Ethereum i inne waluty kryptograficzne.

Czym są kryptowaluty, o co w nich chodzi?

Kryptowaluty to pojęcie niezwykle szerokie i stale rozwijające się. Dotyczy ono aktywów cyfrowych oraz transakcji, które poddaje się weryfikacji poprzez zdecentralizowany system blockchain. System ten, zwany też łańcuchem bloków, opiera się na kryptografii, jaka stoi w opozycji do tradycyjnych finansów.

W odróżnieniu od klasycznych walut fiducjarnych (zwanych walutami fiat), krypto nie posiada swojej obiegowej formy w druku. „Wybijanie” monet cyfrowych odbywa się w sieci, gdzie funkcjonują one w postaci tokenów.

Bitcoina (BTC)

Kryptowaluty to aktywa cyfrowe, których wartość oraz wolumen obrotu zmienia się w trybie całodobowym. Cena poszczególnych krypto, np. Bitcoina (BTC) czy Ethereum (ETH), uzależniona jest od popytu na rynku. Stąd też bierze się stale rosnące zainteresowanie inwestycjami w tego typu instrumenty finansowe.

Czy warto wiedzieć, jak inwestować w kryptowaluty?

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak inwestować w kryptowaluty, dobrze jest zastanowić się, dlaczego warto wybrać właśnie takie inwestycje. Wiele osób uważa, że aktywa cyfrowe pozwalają się szybko wzbogacić. Jednakże prawdziwi entuzjaści implementacji krypto w świecie rzeczywistym zastrzegają, by nie traktować ich tak, jak aktywa giełdowe spółek.

Prawdą jest, że waluty kryptograficzne zostały przemyślane tak, by zapewniaćwiele możliwości ich użytkownikom. Za ich pomocą można płacić w Internecie, stawać się właścicielem tokenów NFT czy wymieniać je na inne aktywa. Mając te informacje na uwadze, warto sprawdzić, jak inwestować w kryptowaluty, jeśli nie ma się z nimi żadnego doświadczenia.

Jak inwestować w kryptowaluty?

Jeżeli jeszcze nie handlujesz aktywami cyfrowymi, do wejścia w świat krypto wystarczą Ci trzy proste kroki. Zobacz, jak inwestować w kryptowaluty i nie stracić przy tym głowy.

Krok 1: Giełda krypto

Kryptowalutami możesz handlować z pomocą brokeraoferującego wymianę kontraktów CFD. Sporo osób decyduje się samodzielnie kupować i sprzedawać aktywa cyfrowe na specjalistycznych giełdach kryptowalutowych. Wystarczy wybrać taką, która posiada szeroką ofertę oraz niskie koszty transakcji.

Krok 2: Zakup krypto


Swoją pierwszą kryptowalutękupisz przy pomocy karty płatniczej. Spokojnie, nie musisz wydawać od razu dziesiątek tysięcy, gdyż giełdy pozwalają na zakup części monety. Pamiętaj, że zakup krypto wiąże się z opłatami transakcyjnymi.

Krok 3: Portfel krypto

Przechowywać kryptowaluty można przy pomocy specjalnego portfela – sprzętowego lub wirtualnego. Każde takie portfolio jest specjalnie zakodowane, by nikt nie mógł włamać się i Cię okraść.

Kupkryptowaluty i handluj!

W 2022 roku kryptowaluty to wciąż solidna i ciekawa inwestycja, a także dobra alternatywa dla klasycznej giełdy. Na początek może wydawać się nieco skomplikowana, ale mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik rozwiał Twoje wątpliwości odnośnie krypto.

Leave a Comment